Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czy każdy może mieć wszczepiony implant zębowy?
Czy każdy może mieć wszczepiony implant zębowy? Ta kwestia z roku na rok, zdaje się coraz bardziej aktualna w świetle rosnącej popularności implantów zębowych. O ile ogromną zaletą takiego rozwiązania jest naturalny wygląd oraz komfort użytkowania, o tyle na drodze do strzępienia szczęścia poza zębiastym uśmiechem może stanąć wiele przeciwwskazań. W niniejszym artykule dokładnie pod lupę weźmiemy właśnie te zagadnienia, dzięki czemu dowiesz się, czy implanty są odpowiednią opcją również dla Ciebie.
Wskazania do zastosowania implantów zębowych
Implanty zębowe są nowoczesną i trwałą alternatywą dla tradycyjnych protez oraz mostów protetycznych. Co istotne, ich stosowanie nie ogranicza się jedynie do przypadków utraty pojedynczych zębów, lecz także całego łuku. W praktyce oznacza to, że implanty zębów z Polic mogą służyć zarówno jako uzupełnienie brakujących jednostek zębowych, jak i w formie utrzymania protez ruchomych lub stałych. Podstawowym wskazaniem do wszczepienia implantów zębowych jest brak jednego lub więcej zębów, co jest spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak choroby przyzębia, próchnica czy uraz.
Przeczytaj również: Implanty zębowe a ruchomy aparat ortodontyczny - czy można je łączyć?
Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?
Choć wszczepienie implantów zębowych może być świetnym rozwiązaniem dla wielu osób, to jednak nie każdy pacjent nadaje się do tego zabiegu. Istnieje kilka sytuacji, w których lekarze stomatolodzy mogą nie zalecać tego rodzaju terapii. Przede wszystkim przeciwwskazaniem są choroby ogólnoustrojowe takie jak cukrzyca czy choroby serca, które wpływają na proces gojenia oraz zdolność organizmu do integracji implantu z kością. W przypadku chorób autoimmunologicznych również istnieje ryzyko odrzucenia wszczepu.
Przeczytaj również: Implantologia - nowoczesne metody odbudowy brakujących zębów
Kolejnym istotnym elementem warunkującym wszczepienie implantu jest wystarczająca ilość kości wyrostka zębodołowego. W sytuacji, gdy nie ma wystarczającej ilości kości, konieczne może być jej odbudowanie w ramach dodatkowych zabiegów. Przyjmowanie leków wpływających na gęstość kości, takich jak leki przeciwbólowe czy antybiotyki, także może wpłynąć na możliwość wszczepienia implantu. Podobnie, osoby palące papierosy są narażone na ryzyko niepowodzenia zabiegu ze względu na negatywny wpływ dymu tytoniowego na proces gojenia. Nie bez znaczenia jest również wiek pacjenta. Zabiegi implantologiczne są zazwyczaj odradzane młodocianym pacjentom, u których struktury kostne jeszcze się rozwijają. Z kolei osoby w podeszłym wieku mogą być bardziej narażone na ewentualne powikłania pooperacyjne.
Przeczytaj również: Jak wygląda przygotowanie do wszczepienia implantu zębowego?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana