Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czy pogotowie stomatologiczne jest płatne? Zakres usług
Pogotowie stomatologiczne jest potrzebne w nagłych przypadkach bólów zębów, złamań czy stanów zapalnych jamy ustnej. Jest to wyjątkowo ważne w momencie, gdy dolegliwość wpływa na zwykłe funkcjonowanie czy przeszkadza w ich wykonywaniu. Nie zawsze w końcu wystarczają przeciwbólowe tabletki. Ważne jednak, aby upewnić się, że placówka ma zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę. W ten sposób nie będziesz musiał płacić za udzieloną przez dyżurujących lekarzy pomoc.
Czym jest pogotowie stomatologiczne?
Pogotowie stomatologiczne sprowadza się do pomocy lekarza dentysty w nagłej sytuacji. Mogą z niej skorzystać w zasadzie wszyscy pacjenci, którzy mają problem w jamie ustnej i wymagają pilnej interwencji lekarskiej. Pamiętaj, aby przed wyborem pogotowia stomatologicznego sprawdzić, jakie usługi są w placówce świadczone i na jakich zasadach. Warto wcześniej się dowiedzieć, czy usługi są płatne. Dlatego dobrze, aby placówka miała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W jaki sposób działa pogotowie stomatologiczne?
Pogotowie stomatologiczne NFZ w Warszawie lub innym mieście, powinno być co najmniej jedno w danej miejscowości. W przypadku, gdy masz ubezpieczenie zdrowotne, możesz liczyć na darmową pomoc w sytuacji na przykład raptownego i silnego bólu zęba. Wszystko zależy od zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy oraz działania placówki. Wyróżnia się następujące placówki:
- państwowe,
- prywatne,
- działające z umową z NFZ – w dziedzinie świadczenia usług pierwszej pomocy dentystycznej.
Do korzyści zalicza się otrzymanie pomocy w każdym momencie. Wszystko dlatego, że działa przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. Pogotowie dentystyczne jest także otwarte w święta. Nie będziesz potrzebować skierowania, czy dokumentacji medycznej. Wszystko dlatego, że jest to nagła sytuacja. Z placówek mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.
Kiedy potrzebna jest pomoc pogotowia stomatologicznego?
Pogotowie stomatologiczne we Wrocławiu czy innym mieście działa wtedy, gdy ból zęba nie przechodzi i środki przeciwbólowe nie działają. Wówczas pogotowie dentystyczne może pomóc w przypadku:
- intensywnego bólu zęba lub dziąsła,
- spuchniętego dziąsła,
- pęknięcia lub ukruszenia zęba,
- stanu zapalnego ucha czy jamy ustnej.
Przypadki u dzieci
W przypadku ostrego i nagłego bólu zęba u dziecka, należy niezwłocznie zadzwonić po pogotowie stomatologiczne. Szczególnie dzieci są narażone na bóle zębów. Objawy mogą się pojawić w związku z:
- próchnicą,
- stanem zapalnym,
- pojawianiem się zębów mlecznych.
Pomoc przyda się zarówno dzieciom, jak i młodzieży.
Kiedy pogotowie stomatologiczne może odmówić pomocy?
Pogotowie stomatologiczne może Ci odmówić leczenia, gdy Twój problem nie jest nagłym przypadkiem. Pomoc udziela się w sytuacji, gdy dochodzi do gwałtownego i uporczywego bólu zęba. Zwłaszcza, jeśli wpływa to negatywnie na wykonywanie zwykłych czynności. W sytuacji dolegliwości, które się nie kwalifikują, uśmierzyć je można poprzez leki w aptece. Nigdy jednak nie powinny być lekceważone. Może to być oznaka niewłaściwych zmian zachodzących w Twojej jamie ustnej.
Jaki jest koszt prywatnego pogotowia stomatologicznego?
Pogotowie stomatologiczne 24 h w dużym mieście i prywatnie ma własny cennik. Zwykle jest on wysoki i oznacza, że koszty są nawet o połowę wyższe w stosunku do zwykłego cennika. Warto w tym celu przejrzeć usługi w Internecie. Umówić na wizytę można się telefonicznie lub za pomocą formularza. Warto wcześniej potwierdzić przybycie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana