Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Fakty i mity na temat zabiegów akupunktury
Czy wiesz o tym, na czym tak naprawdę polega akupunktura? Choć jest to technika leczenia wywodząca się z Dalekiego Wschodu mająca ponad 2500-letnią tradycję, wiedza na jej temat nie jest jeszcze wystarczająco rozpowszechniona. Na przestrzeni lat powstało wiele mitów, które sprawiają, że istota akupunktury jest często błędnie rozumiana, a nawet źle oceniana. Sprawdź, co jest prawdą, a co nie na temat zabiegów akupunktury. Zapraszamy.
Najczęściej powtarzane mity na temat akupunktury
- MIT nr 1 – akupunktura jest bolesna
Jednym z mitów na temat akupunktury jest to, że jest to zabieg, który powoduje ból u pacjenta. Jest to błędne przekonanie. Choć podczas akupunktury wykorzystywane są igły, to są one bardzo cienkie i elastyczne, dzięki czemu nie przecinają powłok skóry. Nie należy utożsamiać igieł akupunkturowych z igłami do iniekcji. Metalowa igła do akupunktury przebija skórę, natomiast nie powoduje to nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Co więcej, zabieg akupunktury może być relaksujący dla wielu osób.
- MIT nr 2 – akupunktura jest metodą leczenia bólu stosowaną wyłącznie przez „szamanów”
Wiele osób uważa również, że akupunktura jest metodą leczenia, np. bólu, która nie ma nic wspólnego z medycyną, a zabiegów z nią związanych nie należy traktować jako bazujących na sprawdzonej wiedzy. Stanowi ona element tradycyjnej medycyny chińskiej, a jej tradycja sięga 2500 lat wstecz. Czy wiesz o tym, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała akupunkturę za element leczenia ponad 200 schorzeń? Ta metoda leczenia jest obecnie wykorzystywana w licznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w placówce medycznej NZOZ Medykan w Jastrzębiu-Zdroju.
- MIT nr 3 – osoby korzystające z akupunktury mogą liczyć na natychmiastowe efekty leczenia
To, jak szybko zauważalne będą efekty zabiegów akupunktury, jest silnie zindywidualizowane. Niemniej oczekiwane rezultaty zabiegu osiąga się najczęściej po około 10. zabiegach. Czas trwania planowanego leczenia zawsze warto omówić z lekarzem prowadzącym.
Czy akupunktura to jedyna metoda leczenia bólu?
Akupunktura należy do licznej grupy metod leczenia bólu. W placówkach medycznych, takich jak NZOZ Medykan ból przewlekły leczony jest też z wykorzystaniem innych metod. W Jastrzębiu-Zdroju akupunktura nie stanowi jedynej metody w walce z dolegliwościami bólowymi. Ból zwalczany jest również przy pomocy farmakoterapii, ozonoterapii, blokad przeciwbólowych, światłolecznictwa, termolezji oraz kriolezji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana