Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak często należy badać wzrok u okulisty?
Problemy ze wzrokiem należą do dosyć częstych przypadłości. Wszelkie niepokojące objawy należy konsultować z okulistą. Jest to lekarz zajmujący się problemami zdrowotnymi związanymi z oczami. Jego zadaniem jest profilaktyka oraz leczenie chorób związanych z narządem wzroku. Wiadomo, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Pytanie brzmi, jak często powinniśmy iść do okulisty na badanie wzroku?
Dlaczego badanie wzroku jest tak ważne?
Badanie wzroku powinno być jednym z badań na stałe wpisanych w kalendarz. Można znaleźć różne sugestie mówiące o tym, jak często powinno wykonywać się takie badanie. Niektórzy twierdzą, że raz w roku, inni, że do 50. roku życia wystarczy raz na 2- 3 lata, częściej po wspomnianym 50. roku życia. Jedno jest pewne. Kontrole muszą być regularne. Tym bardziej, jeśli występują jakieś wady, choroby lub ma się świadomość, że w jakiś sposób może występować obciążenie genetyczne. Dla niektórych, wizyty u okulisty mogą stanowić źródło nieprzyjemnych doznań. Na szczęście rozwój techniki zapewnia coraz mniej inwazyjne badania wzroku. Dlatego zdecydowanie nie można odwlekać kontroli. Najczęściej okulista sam podpowie, z jaką częstotliwością powinno się wracać do jego gabinetu. Wiadomo też, że jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy jak np. uciążliwy świąd powiek, czy problemy z ostrością widzenia, to bezzwłocznie należy udać się na wizytę.
Przeczytaj również: Jakie badania wzroku należy wykonywać regularnie?
Rola badań kontrolnych w profilaktyce i diagnozowaniu chorób związanych ze wzrokiem
Podstawą w leczeniu różnych schorzeń związanych z narządem wzroku jest ich wczesne wykrycie i szybkie postawienie odpowiedniej diagnozy. Występowanie w rodzinie takich chorób jak jaskra, zaćma wrodzona czy AMD (zwyrodnienie plamki żółtej) powinny skłonić do bardzo regularnych wizyt u okulisty. Najlepiej zalecane badania przeprowadzać co roku, zwłaszcza po 40. roku życia. W celu ustalenia, czy konieczne jest noszenie okularów, warto udać się na odpowiednie badanie do Centrum Okulistyczno-Optycznego Elżbiety Radziszewskiej w Koninie. Wspomniane noszenie okularów lub często podrażnione oczy związane niejednokrotnie z prowadzonym trybem życia i czasem spędzanym przed różnego typu ekranami są wskazaniami do regularnych wizyt u okulisty. Również osoby będące alergikami są narażone na częstsze problemy z oczami.
Przeczytaj również: Na czym polega badanie dna oka?
Przeczytaj również: Jakie badania wzroku należy przeprowadzać regularnie po 40. roku życia?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana