Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak często należy wykonywać badania wzroku?
Wzrok to jeden z najistotniejszych zmysłów, mających bez wątpienia znaczący wpływ na komfort naszego życia i funkcjonowania. Z tego względu tak ważna jest odpowiednia troska o oczy, przejawiająca się między innymi w systematycznych badaniach. Jak często należy badać wzrok? Kiedy zwrócić się o pomoc do okulisty? Dlaczego regularne wizyty u specjalisty są tak istotne? Odpowiadamy!
Częste patrzenie w ekran smartfonu, komputera czy tabletu, a także zalewające nas z każdej strony jaskrawe i intensywne oświetlenie, doprowadzają do tego, iż coraz częściej borykamy się z problemami ze wzrokiem. Aby nie doprowadzić do poważnych chorób oczu i w porę korygować powstałe wady, warto regularnie badać wzrok podczas wizyt u okulisty. Badaniom wzroku możesz poddać się, korzystając np. z usług Salonu Optycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Przeczytaj również: Na czym polega badanie dna oka?
Dlaczego nasze oczy chorują?
Jedną z głównych przyczyn pojawienia się wszelkich chorób oczu i nasilenia wad, jest wspomniana powyżej częsta ekspozycja oczu na szkodliwe działanie wszelkiego rodzaju ekranów czy monitorów. To jednak niejedyne powody, dla których nasz wzrok może stracić na sile i ostrości! Czynnikiem znacznie zwiększającym ryzyko pojawiania się ewentualnych chorób wzroku jest bowiem także wiek. Im jesteśmy starsi, tym ryzyko pojawienia się chorób takich choćby, jak jaskra czy zaćma, wzrasta. Po ukończeniu 40. roku życia wzrasta ponadto ryzyko wystąpienia tak zwanej starczowzroczności, (czyli pogorszenia widzenia na bliskie odległości, spowodowanego zmniejszeniem lub utratą zdolności akomodacyjnych oka). Starczowzroczność stanowi następstwo naturalnego procesu starzenia się, przejawiającego się m. in. utratą elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej.
Przeczytaj również: Jakie badania wzroku należy przeprowadzać regularnie po 40. roku życia?
Jak często należy badać wzrok?
Regularne badanie wzroku pozwala na czas wykryć ewentualne nieprawidłowości w obrębie wzroku i wdrożyć odpowiednie leczenie, które powstrzyma lub całkowicie wyleczy chorobę. Specjaliści okuliści zalecają, by badanie wzroku wykonywać co najmniej raz w roku, chyba, że przed upływem tego czasu pojawią się niepokojące nas objawy (takie choćby, jak zmiana ostrości widzenia, czy podwójne widzenie). Wówczas oczywiście wizyta u okulisty powinna odbyć się niezwłocznie. Przynajmniej raz na dwa lata należy ponadto zbadać ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Badanie to pomoże zapobiec rozwojowi jaskry.
Przeczytaj również: Jakie badania wzroku należy wykonywać regularnie?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana