Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak często należy wymieniać narzędzia podologiczne?
Podologia to stosunkowo młody odłam medycyny, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Czym właściwie zajmuje się podolog? Jest to osoba odpowiedzialna za diagnozowanie oraz leczenie chorób związanych ze stopami. W każdym gabinecie muszą znaleźć się odpowiednie przyrządy podologiczne, które umożliwiają pracę lekarzowi. Ze względu na zastosowanie takich narzędzi niezbędna jest ich regularna wymiana. Jak często to robić?
Najpopularniejsze rodzaje narzędzi podologicznych
Zastanawiasz się, jakie wyposażenie musi znaleźć się w każdym gabinecie podologicznym? Jednym z podstawowych przyrządów są cążki do skórek. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do usuwania przesuszonych skórek znajdujących się przy paznokciach. Wysokiej jakości, precyzyjne cążki do skórek umożliwiają łatwe oraz bezpieczne usunięcie nieestetycznych fragmentów skóry ze stopy. Podobną funkcję pełnią cęgi do paznokci. Te z kolei poradzą sobie nawet z najtwardszymi, szorstkimi paznokciami. W przeciwieństwie do ich poprzedników cążki do paznokci są zwykle nieco solidniejszym produktem. Kolejną propozycją, którą musi uwzględnić każdy podolog, są pilniki kątowe. Za pomocą tych prostych przyrządów możesz podciąć wrastający paznokieć oraz usunąć z niego zabrudzenia. Za oczyszczanie może odpowiadać również sonda podologiczna do stylizacji. Nierzadko przydatne okazują się również różnego rodzaju nożyczki, gilotyny, frezy czy radełka.
Przeczytaj również: 2 sposoby na pękające pięty
Jak często podolog musi wymieniać swój sprzęt?
Gabinety podologiczne przede wszystkim muszą charakteryzować się sterylnymi, higienicznymi warunkami. Daje to gwarancję, że pacjent nie zakazi się żadnym wirusem. Narzędzia podologiczne bez wątpienia muszą być od czasu do czasu wymieniane. Aby wydłużyć ten proces, najlepiej decydować się na wysokiej jakości przyrządy, które nadają się do dezynfekcji oraz sterylizacji. Takie produkty znajdziesz w kompleksowej ofercie Hurtowni Podologicznej Podoestetica.
Przeczytaj również: Problem wrastającego paznokcia - jak sobie z nim radzić?
Mimo wszystko nawet najwyższej jakości narzędzia kiedyś ulegną zużyciu. To, jak długo one posłużą, dużo zależy od sposobu oraz częstotliwości użytkowania. Po czym poznać, że sprzęt podologiczny nadaje się do wymiany? Pierwszą wskazówką jest stępienie ostrych części urządzenia. Może to być przyczyną nieprecyzyjnie wykonanej pracy, co z kolei negatywnie wpłynie na jakość oferowanych przez Ciebie usług. W żadnym wypadku nie można korzystać również z uszkodzonych narzędzi. Stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia klienta. Pamiętaj, że nie należy lekceważyć nawet najmniejszej usterki. Nigdy nie zwlekaj z wymianą wątpliwego sprzętu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana