Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak przebiega chirurgiczna korekcja wiotkości skóry górnych powiek?
Wiotczenie i nadmiar skór górnych powiek może przysłaniać źrenicę, co w efekcie prowadzi do ograniczenia pola widzenia. Jest więc to problem nie tylko natury estetycznej, ale i czynnościowej. Jego rozwiązaniem jest plastyka powiek, inaczej blefaroplastyka, znana też jako chirurgiczna korekcja wiotkości skóry górnych powiek. W dalszej części tego artykułu wyjaśnimy, na czym polega taki zabieg oraz z jakimi zaleceniami pozabiegowymi jest związany.
Etapy plastyki powiek górnych
Chirurgiczna korekcja wiotkości skóry górnych powiek składa się z kilku etapów. Postępowanie przedzabiegowe polega przede wszystkim na wykluczeniu przeciwwskazań do plastyki powiek górnych. W tym celu zbierany jest szczegółowy wywiad lekarski, a także wykonywane są podstawowe badania laboratoryjne. Po kwalifikacji do zabiegu lekarz ocenia powieki pacjenta pod względem ich cech anatomicznych i funkcjonalnych, po czym przygotowuje schemat wycięcia z nich nadmiaru skóry. Na tym etapie często wykonywana jest dokumentacja fotograficzna.
Przed samym zabiegiem lekarz zaznacza na ciele pacjenta linię cięć, co stanowić będzie dla niego schemat postępowania w trakcie przeprowadzanej blefaroplastyki. Warto przy tym dodać, że planowany zakres wycięcia można weryfikować, używając w tym celu testu uchwytu tkanek pęsetą.
Podczas korekcji wiotkości skóry górnych powiek wykonywanej w takich gabinetach jak Gabinet Medycyny Estetycznej Centrum Macula lekarz nacina skórę w załamaniu powieki, a następnie wycina nadmiar wiotkiej skóry i tkanek miękkich. Cięcia podczas plastyki powiek prowadzi się w takich miejscach, które pozwalają na ukrycie blizny pooperacyjnej w naturalnym załamku skóry lub pod linią rzęs. W wybranych przypadkach przy okazji plastyki powiek górnych usuwane są również przepukliny tłuszczowe, czyli nadmiar okołogałkowej tkanki tłuszczowej uwypuklający się przez wiotką przegrodę oczodołową. Zabieg kończony jest założeniem szwów i opatrunku. Ranę operacyjną zamyka się za pomocą pojedynczego szwu śródskórnego lub szwu ciągłego.
Zalecenia po zabiegu chirurgicznej korekcji wiotkości skóry górnych powiek
Zalecenia pozabiegowe ustalane przez chirurga po przeprowadzonej blefaroplastyce mogą być różne. Wśród nich znaleźć się może stosowanie okładów chłodzących oraz założenie opatrunku. Bardzo często należy też do nich zakaz korzystania z sauny i solarium przez okres kilku tygodni po plastyce powiek. Niezbędne z kolei jest prowadzenie oszczędnego trybu życia po zabiegu. Jeśli lekarz wyrazi na to zgodę, możliwe jest stosowanie środków przeciwbólowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana