Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak przygotować się do cięcia cesarskiego?
Trzeba pamiętać, że cesarskie cięcie jest rodzajem operacji chirurgicznej wykonywanej na oddziale położniczym. Może być realizowane bez wcześniejszego planowania, gdy podczas porodu naturalnego zajdą komplikacje. Innym powodem jest wcześniejsze odkrycie przeciwwskazań porodu naturalnego i wystawienie skierowania na planowane cesarskie cięcie. Konieczne musisz się do niego przygotować, zanim trafisz do szpitala. Przeczytaj, jak to zrobić!
Na czym polegają przygotowania do cesarskiego cięcia?
Planowane cesarskie cięcie może wywoływać stres. Jednak przygotowania do niego nie odbiegają znacząco od tych, przed rozwiązaniem w sposób naturalny. Jak wskazuje ginekolog Marek Blitek ze Specjalistycznej Poradni Położniczej w Żarach, decyzję o porodzenie przez cesarskie cięcie wydaje lekarz prowadzący ciążę. Wystawia on dokument uprawniający ciężarną do zgłoszenia się na oddział położniczy do szpitala. Powinnaś skontaktować się wcześniej z daną placówką i wskazać na posiadanie takiego skierowania oraz ustalić, czy musisz wcześniej umawiać swoją wizytę w szpitalu. Ordynator oddziału położniczego wyznaczy Ci datę porodu na kilka dni przed spodziewanym naturalnym rozwiązaniem.
Co jeszcze musisz zrobić przed cesarskim cięciem?
Aby Twój poród przez cesarskie cięcie przebiegł w sposób bezpieczny i kontrolowany musisz zrobić coś jeszcze. Pierwsza kwestia to wykonanie dodatkowych badań, które są standardowo wykonywane przed operacją chirurgiczną. Standardem są badania krwi, krzepliwość czy poziom mikroelementów i elektrolitów we krwi. Warto wykonać je w ostatnim miesiącu przed porodem, by były jak najbardziej aktualne.
Pozostałe przygotowania polegają już na zapewnieniu sobie jak największego komfortu podczas pobytu w szpitalu. Przygotuj sobie najważniejsze wyposażenie niezbędne przy porodzie. Weź ze sobą szare mydło do przemywania rany, podkłady i wkładki, niskie majtki niedotykające rany i wszystkie niezbędne dokumenty. Pamiętaj też by ilość zabranych rzeczy była odpowiednia do nieco dłuższego pobytu w szpitalu. Zwykle matka z dzieckiem po porodzie cesarskim cięciem opuszczają placówkę po ok. 5 dniach. Koniecznie nie pij i nie jedz nic na 12 godzin przed operacją. Jeśli dobrze się przygotujesz, cesarskie cięcie przebiegnie szybko i sprawnie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana