Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak spowolnić progresję krótkowzroczności? Dlaczego jest to takie ważne?
Krótkowzroczność to uciążliwa wada wzroku, która diagnozowana jest u coraz młodszych osób. Najczęściej rozwija się już w okresie dojrzewania i wraz z czasem postępuje. Obecnie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w korekcji wad wzroku, możliwe jest bezinwazyjne i niechirurgiczne niwelowanie postępującej krótkowzroczności. Wyjaśniamy, na czym to polega!
Ortokeratologia w spowolnieniu krótkowzroczności
Ortokeratologia to nowa, bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda leczenia krótkowzroczności do -5 dioptrii i astygmatyzmu do -1,5 dioptrii. Przebieg leczenia polega na zastosowaniu specjalnych soczewek ortokeratologicznych, które zakładane są wyłącznie na noc, a rano muszą być zdejmowane. Soczewki podczas odpowiedniego ułożenia na oku modelują kształt rogówki, dzięki czemu ich użycie zapewnia dobre widzenia w ciągu dnia.
Warto również wspomnieć o tym, że metoda ta jest całkowicie odwracalna. Po zaprzestaniu noszenia soczewek, kształt rogówki po prostu powraca do swojej pierwotnej postaci.
Jak wygląda dobór soczewek ortokeratologicznych?
Przed wprowadzeniem leczenia przede wszystkim przeprowadzane są podstawowa badania, takie jak badanie wady i ostrości wzroku, topografia rogówki, pomiar refrakcji i keratometria, badanie w lampie szczelinowej oraz pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Istotnym elementem kwalifikacji do leczenia jest także zastosowanie topografu rogówkowego, który pomaga w dopasowaniu odpowiednich soczewek. Następnie na podstawie przeprowadzonych badań, projektowana jest indywidualna soczewka.
Ortokorekcja wzroku - dlaczego warto się na nią zdecydować?
Ortokorekcja wzroku w szczególności stosowana jest w celu zahamowania zwiększania krótkowzroczności. Badania wskazują na to, że zastosowanie soczewek ortokeratologicznych u dzieci w wieku wczesnoszkolnym może przyczynić się do spowolnienia lub zahamowania wady wzroku. Dlatego właśnie specjaliści z Polak Optyk oferującego usługi optyczne i optometryczne zalecają, aby do uzyskania jak najlepszych efektów, aplikować soczewki jak najwcześniej, nawet u 7-9-letnich dzieci.
Ortokorekcja została również stworzona z myślą o osobach, które ze względu na pracę lub styl życia nie mogą stosować soczewek kontaktowych oraz okularów korekcyjnych. Ta metoda leczenia wybierana jest zatem przez sportowców, osoby pracujące w zadymieniu, zapylonych lub klimatyzowanych pomieszczeniach. Poza tym metoda ta stanowi świetną alternatywę dla laserowej korekcji wady wzroku i pozwala uwolnić się od konieczności całodziennego noszenia okularów czy soczewek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana