Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?
![Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-158572-jak-wyglada-pierwsza-wizyta-u-psychologa.jpg)
Zadaniem psychologa jest ustalenie diagnozy psychologicznej. Dzięki wywiadowi z pacjentem możliwe jest jej powstanie. Pomocne mogą być specjalistyczne testy psychologiczne. Diagnoza może obejmować dane predyspozycje, zdolności czy wydawanie opinii, jak również diagnostykę zaburzeń. Potrzebujesz porady psychologicznej? Dowiedz się, kiedy warto się wybrać do psychologa!
Kiedy najlepiej się udać do psychologa?
Do psychologa w Poznaniu lub innym mieście udaj się, gdy przede wszystkim czujesz, że tego potrzebujesz. Dotyczy to zarówno Ciebie, jak i Twojej rodziny. Wskazane jest to w przypadku złych zdarzeń, odbiegających od normy i które źle wpływają na Twoje życie. Możliwa jest terapia indywidualna lub małżeńska. Możesz być także opiekunem dziecka. Dzięki regularnym wizytom u specjalisty psychologa poprawi się jakość Twojego życia.
W jaki sposób przygotować się do wizyty u psychologa?
Podczas pierwszej wizyty u psychologa w Warszawie lub innym mieście zapoznasz się z celem spotkań. W tym celu specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad diagnostyczny. Dzięki zadawanym pytaniom i interpretacji będzie mógł postawić diagnostyczne hipotezy. Diagnosta dzięki temu nazwie Twój problem.
Pierwsza wizyta u specjalisty psychologa przybiera postać swobodnej rozmowy. Z pewnością zostaniesz zapytany, co Cię do niego sprowadza. Co Cię zmotywowało do jego odwiedzenia? Po znalezieniu przyczyny zastanów się, jak długo ona trwa. Przed wizytą pomyśl nad pytaniami. Mogą to być:
- metody i organizacja terapeutycznej pracy,
- objawy,
- działanie terapii.
Jak powinna wyglądać rozmowa z psychologiem?
Rozmowa z psychologiem różni się znacznie od zwykłej pogawędki z przyjacielem. Przede wszystkim dlatego, że wiąże się z danym problemem i jego rozwiązaniem. Psychologa z kolei obowiązuje tajemnica zawodowa. Dlatego możesz się podczas konsultacji czuć bezpiecznie, gdyż specjalista nie wyjawi Twoich sekretów.
W trakcie wizyty u lekarza możesz mówić o wszystkim, o czym chcesz. Psycholog lub psychoterapeuta koncentruje się tylko na Tobie i problemach. Przy tym możesz się czuć całkowicie swobodnie. Nie musisz mówić o tym, o czym nie chcesz lub nie jesteś gotowy. Psycholog nie zmusi Cię do mówienia. Przed rozpoczęciem konsultacji warto ustalić:
- rodzaj współpracy,
- przebieg spotkań,
- cele do osiągnięcia,
- etapy,
- czynnik powodzenia.
Podstawą jest Twoja szczerość oraz zadawanie pomocniczych pytań przez psychologa. Najważniejsze są uczucia i emocje – które wypracujesz ze specjalistą. Dobrze, aby psycholog dzielił się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierał i był życzliwy w stosunku do Ciebie.
Pomoc psychologa online
Pomoc psychologa online może być synchroniczna lub asynchroniczna. W przypadku synchronicznej kontakt ze specjalistą przebiega w rzeczywistym czasie. Jest to możliwe poprzez:
- smsy,
- chat w sieci,
- wideorozmowę.
Z kolei postać asynchroniczna polega na wymianie e-maili. Forma porady online skierowana jest przede wszystkim do osób, które:
- chcą oszczędzić czas na dojazd do gabinetu,
- cenią sobie wygodę,
- podróżują,
- mieszkają w małych miejscowościach czy wsiach,
- są niepełnosprawne,
- przebywają za granicą.
Z porady psychologicznej online mogą poza tym skorzystać osoby, które się wstydzą lub odczuwają niedobre emocje w osobistym kontakcie. Zastanawiasz się, ile zarabia psycholog? Szukając pomocy w Internecie, od razu ustal swój budżet. Zwykle konsultacja psychologiczna to koszt 130-220 złotych. Dotyczy to sesji online trwającej 50 minut.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana