Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?
Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku ubytków w uzębieniu, przywracającym pełny uśmiech. Uzupełnienia nie różnią się wyglądem i funkcjonalnością od naturalnych zębów. Jedyną różnicą jest to, że są mocniejsze i odporne na próchnicę. Jak zbudowany jest implant i jak przebiega zabieg wszczepienia go w zębodole?
Czym jest implant zębowy, i jaki związek ma z protetyką?
Implant zębowy ma za zadanie zastąpić korzeń zęba. Swoim kształtem przypomina śrubę, która mocowana jest w kość szczęki lub żuchwy. Implanty zębowe wykonuje się najczęściej z tytanu, będącego materiałem trwałym i przede wszystkim biozgodnym. Jak wyjaśnia gabinet stomatologiczny Bochińska, to bardzo ważna cecha, ponieważ implant jest ciałem obcym, które organizm musi zaakceptować, by móc przejść do dalszego procesu uzupełniania ubytków, czyli protetyki. To właśnie na implancie mocowana jest korona zębowa, lub w przypadku braku więcej niż jednego zęba, most protetyczny.
Przeczytaj również: Na czym polega test biorezonansowy?
Jak przebiega zabieg wszczepiania implantu zębowego?
Zabieg wszczepiania implantu zębowego jest wieloetapowym procesem, który obejmuje:
konsultacja implantologiczna – obejmuje przeprowadzenie wywiadu o stanie zdrowia i wyborze typu implantu, na podstawie którego stomatolog opracowuje indywidualny plan leczenia;
zabieg właściwy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut, wszczepienie implantu odbywa się w warunkach pełnej aseptyki i sterylności i rozpoczyna się od przygotowania miejsca pod wszczep – osteotomia; stomatolog wykonuje niewielkie nacięcie na dziąsłach i odsłania kość, następnie wierci w niej otwór o średnicy dostosowanej do wielkości implantu;
wkręcenie implantu – tytanowy słupek zostanie osadzony w kości w sposób, zapewniający stabilną pozycję i zakłada szwy, które zostaną zdjęte po około tygodnia;
okres rekonwalescencji – wymagający postępowania zgodnie z zaleceniami stomatologa, by gojenie się tkanek przebiegło prawidłowo.
Jeśli mamy do czynienia z dwuetapowym zabiegiem implantologicznych, po upływie około 8-10 tygodni od implantacji, stomatolog odsłania wszczep i umieszcza w kanale czapeczkę gojącą, dzięki której kanał kształtuje się, sięgając do ramienia wszczepu od powierzchni tkanek miękkich. Implant zintegruje się z kością po około trzech do sześciu miesięcy od zabiegu wszczepienia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana