Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak zrekonstruować złamany paznokieć u stopy?
Prawdopodobnie każdy miał w swoim życiu do czynienia ze złamanym paznokciem. Czy to ze względu na uraz, czy chorobę, zdarza się, że paznokieć łamie się nawet w połowie. Dobra wiadomość jest taka, że niemal każdy da się zrekonstruować — wystarczy wizyta w gabinecie podologicznym. Na czym ona polega i czy jest to bolesny zabieg?
Rekonstrukcja paznokcia — na czym polega?
Rekonstrukcja paznokcia to najlepszy sposób na to, by poradzić sobie z jego nieestetycznym wyglądem. Może to być uciążliwe szczególnie latem, dlatego warto udać się do gabinetu podologicznego jak najszybciej. Problemu z pewnością nie należy bagatelizować, gdyż może to prowadzić do wielu powikłań. A jak już zostało wspomniane, prawie każdy paznokieć da się zrekonstruować. Jest to zabieg szybki i całkowicie bezbolesny, a po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności. Na czym dokładnie polega? Jedną z możliwości jest nałożenie akrylu Arkada, zawierający bakteriobójcze jony srebra. Na łożysko przykłada się szablon, dopasowuje go do kształtu paznokcia, jaki został na palcu, a następnie uzupełnia się go, tworząc naturalnie wyglądający paznokieć. Zastygając, staje się półprzezroczysty, przez co nie sposób go odróżnić od reszty płytki. Należy jedynie pamiętać, że po miesiącu akryl musi zostać wymieniony.
Przeczytaj również: Problem wrastającego paznokcia. Jak skutecznie się go pozbyć?
Kiedy należy zgłosić się do gabinetu podologicznego?
Jak w przypadku większości urazów, odpowiedź brzmi: jak najszybciej. Bez względu na to, czy uraz powstał w wyniku wypadku, czy choroby, szybsza wizyta w gabinecie da osobie przeprowadzającej zabieg więcej czasu na reakcje. Nie oznacza to oczywiście, że rekonstrukcja paznokcia zostanie wykonana od razu. Jednak bagatelizowanie problemu może przynieść więcej szkody niż pożytku i prowadzić do takich defektów jak wrastający paznokieć lub uszkodzenia skóry. A jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć!
Przeczytaj również: Problem wrastającego paznokcia - jak sobie z nim radzić?
Efekty rekonstrukcji paznokcia
Oczywiście, aby zabieg został wykonany poprawnie, powinni się tym zająć specjaliści. W centrum podologicznym Podoland we Wrocławiu pracownicy są w stanie zająć się każdą niedogodnością związaną z wyglądem stóp. Dlatego też po wizycie w gabinecie, można cieszyć się zdrowo wyglądającymi paznokciami przez długi czas i z powodzeniem zakładać buty z odkrytymi palcami. Dodatkowo wizyta w profesjonalnym centrum daje gwarancje, że pacjentowi zostaną udzielone wskazówki na temat prawidłowej pielęgnacji stóp.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana