Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jaka pora roku jest najlepsza na wizytę u alergologa?
Bardzo duży procent populacji mierzy się z reakcjami uczuleniowymi organizmu na antygeny zewnątrzpochodne. Aby wykonać testy alergiczne i zidentyfikować potencjalne alergeny, warto udać się na wizytę u alergologa. Do najczęstszych reakcji na alergie wziewne zaliczamy: katar, łzawienie, duszności czy kichanie. Dodatkowo są jeszcze alergeny skórne oraz pokarmowe, które również mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Decydując się na badania alergologiczne, warto skonsultować się z lekarzem, bowiem najlepiej wykonywać badania, gdy objawy alergii nie występują. Wpływ na wybór odpowiedniego terminu może mieć więc pora roku.
Na jakie alergeny reagujemy w konkretnych porach roku?
W przypadku alergii na pyłki, testy alergiczne zaleca się wykonać poza okresem pylenia danych alergenów. Wiosna jest okresem, w którym za dolegliwości wśród alergików odpowiadają pyłki drzew i traw. Latem warto pamiętać o zbożach, krzewach, chwastach i trawach. Jesienią intensywnie rozwijają się grzyby pleśniowe, dlatego największe dolegliwości można odczuwać podczas wycieczek do lasu albo przebywania w ogrodzie. Zimą zaczyna się okres, w którym to alergicy odczuwają efekty uczulenia całorocznego. Zaliczamy do niego alergeny takie jak zarodniki grzybów pleśniowych, nadwrażliwość na roztocza kurzu oraz alergeny zwierzęce. Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie reakcje alergiczne na konkretne antygeny zewnątrzpochodne, warto ustalić termin wizyty i wykonywania testów alergologicznych, biorąc pod uwagę, jaka pora roku będzie do tego najlepsza.
Przeczytaj również: Jak wyglądają badania u alergologa?
Jaki typ badań alergicznych możemy wykonać?
Jeżeli zdecydujemy się po konsultacji z lekarzem na wykonanie testów w celu zidentyfikowania alergenów wpływających negatywnie na nasze zdrowie, warto zorientować się, jaki typ badań zostanie wykonany. Istnieje kilka sposobów wykrywania alergii wśród pacjentów, w zależności od podejrzeń co do typu alergenów (wziewne, skórne, pokarmowe). Najpopularniejsze są badania krwi, testy skórne, testy kontaktowe oraz test Faber. Często pobierane są również wymazy z gardła, z oczu oraz z nosa. Każde z tych badań znajduje się w ofercie Warszawskiego Centrum Alergologii Alergo-Med.
Przeczytaj również: Czym są alergie krzyżowe?
Warto pamiętać o intensywności występowania alergenów podczas konkretnych pór roku, tak aby jak najdokładniej wybrać termin wizyty u alergologa. Dodatkowo ważne jest, aby w sprawie badań konsultować się bezpośrednio z alergologiem. Jeżeli dolegliwości się nasilają, nie można ich bagatelizować i należy natychmiast wybrać się do lekarza w celu ich rozpoznania oraz zniwelowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana