Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jakie są objawy helicobacter pylori i jak wspomóc proces zdrowienia?
Helicobacter pylori jest bakterią, która jest w stanie przetrwać w niekorzystnych warunkach panujących w naszym żołądku. Zakażenie przez lata może nie dawać żadnych objawów, warto jednak wiedzieć, że nieleczone może przyczynić się do pojawienia wrzodów, a nawet nowotworów tego narządu. Przyjrzyjmy się więc bliżej, jakie są objawy helicobacter pylori i jak wspomóc proces zdrowienia.
Objawy helicobacter pylori
Jak wspomnieliśmy, zakażenie tą bakterią może mieć charakter całkowicie bezobjawowy. Mimo wszystko warto jednak wiedzieć, że znajduje się ona w naszym żołądku, aby podjąć działania, które pozwolą uniknąć poważniejszych schorzeń. Szczególnie że nieleczona bakteria może przyczynić się do powstania nadżerek na błonie śluzowej żołądka, wrzodów, a nawet raka. Co więcej, przyczyn powstawania przerostu tej bakterii nie możemy całkowicie uniknąć: przyczyniają się do tego toksyny, mikroplastik i metale ciężkie obecne w żywności, przyjmowane leki i antybiotyki, a nawet stres.
Wśród najczęstszych objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu helicobacter pylori wskazuje się mdłości, bóle brzucha, zaparcia, zgagę, nadmierne odbijanie, ale również gorszy apetyt oraz nadwrażliwość na pokarmy kwaśne i mocno przyprawione. Zaniepokoić nas powinny także wzdęcia, biegunki, uczucie pełności po jedzeniu, niestrawność oraz inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Diagnoza i leczenie helicobacter pylori
Nieinwazyjną, a jednocześnie bezbolesną metodą umożliwiającą diagnozę helicobacter pylori jest Biorezonansowy Test Kompleksowy wykonywany w Podlaskim Centrum Medycyny Naturalnej MagMed w Białymstoku. Dzięki kompleksowemu testowi możemy uzyskać pełną wiedzę o stanie organizmu, a także wdrożyć działania naprawcze, które pomogą naszemu organizmowi w procesie zdrowienia. Jest to szczególnie ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że helicobacter pylori najczęściej leczona jest antybiotykami, co niestety nie jest terapią skuteczną, a jednocześnie przyczynia się do powstania szkód w mikrobiocie jelitowej i błonach śluzowych układu pokarmowego.
Wymienione objawy mogą być jednak powiązane z innymi chorobami, dlatego najważniejsze jest poznanie ich przyczyny i potwierdzenie, czy na pewno mają związek z rozrostem bakterii. Dzięki temu będzie można wdrożyć odpowiednią terapię, a także zastosować dietę, która pomoże w pozbyciu się helicobacter pylori z organizmu bez konieczności zastosowania środków farmakologicznych. Tym samym unikniemy poważnych powikłań, które mogą pojawić się po zakażeniu tą bakterią.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana