Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wstawiania implantów?
Usługi oferowane przez gabinety stomatologiczne obejmują nie tylko zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. Bardzo często należy do nich również wstawianie implantów zębowych, które mają zastępować korzeń brakującego zęba. Sprawdź, kiedy pojawia się konieczność skorzystania z takiej usługi i na czym tak właściwie polega zabieg implantologiczny wykonywany przez stomatologa. Zapraszamy do lektury.
Kiedy zakłada się implanty zębowe?
Założenie implantów zębowych następuje na skutek różnych okoliczności. Choć kojarzy się przede wszystkim z utratą zębów, nie jest to jedyny powód, dla którego wstawia się uzupełnienia protetyczne tego typu. Warto przy tym dodać, że nawet jeśli implanty są zakładane na skutek braku uzębienia, to niejednakowe mogą być przyczyny jego utraty.
Przeczytaj również: Implanty zębowe a ruchomy aparat ortodontyczny - czy można je łączyć?
Lekarze specjalizujący się w implantologii wykonują zabieg wstawienia implantów, w Krakowie lub w innej miejscowości, przede wszystkim wtedy, kiedy pacjent utracił ząb lub zęby na skutek zmian próchniczych. Zaniedbania prowadzące do nadmiernego rozwoju próchnicy mogą więc skutkować nawet tak poważnymi konsekwencjami. W związku z tym warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce stomatologicznej.
Przeczytaj również: Implantologia - nowoczesne metody odbudowy brakujących zębów
Implanty są zakładane również wtedy, kiedy zęby zostały utracone w wyniku doznanego przez pacjenta urazu. Są świetnym rozwiązaniem także u tych osób, które mają znaczny ubytek uzębienia, a pomimo tego nie chcą zdecydować się na protezę ruchomą. Stosowane są też u osób z niewykształconymi zawiązkami zębowymi, a także wtedy, kiedy u pacjenta nie ma możliwości wdrożenia innych rozwiązań protetycznych. Co ważne, implanty mogą zastępować jeden lub kilka zębów, a nawet całe łuki zębowe.
Przeczytaj również: Jak wygląda przygotowanie do wszczepienia implantu zębowego?
W jakich sytuacjach nie można wstawić implantów zębowych?
Lekarze będący przedstawicielami takich gabinetów jak gabinet dentystyczny Matraszek Stomatologia wielokrotnie spotykają się z sytuacją, w której założenie implantów zębowych u pacjenta jest najlepszych rozwiązaniem. Czasami jednak wykonanie zabiegu implantologicznego okazuje się niemożliwe. Jedną z przyczyn może być osteoporoza czy parodontoza. Implanty nie są zakładane również u dzieci i nastolatków, ze względu na to, że ich tkanki kostne ciągle się rozwijają.
Do pozostałych przeciwwskazań ich wstawienia należy także: nieleczona próchnica, nieustabilizowana cukrzyca, choroby nowotworowe, bruksizm, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobory odporności, alkoholizm, nałogowe palenie papierosów, ciąża, przyjmowanie niektórych leków oraz epilepsja (zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana