Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kiedy zaleca się mezoterapię mikroigłową?
Medycyna estetyczna w ciągu ostatnich lat zyskała na popularności i przestała być zarezerwowana tylko dla celebrytek. Również Polki pokochały te zabiegi, a dbanie o siebie w ten sposób przestało być zatajane. Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia mikroigłowa. Na czym polega? Jakie są wskazania do mezoterapii mikroigłowej?
Czym jest mezoterapia mikroigłowa?
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wykonaniu w skórze mikronakłuć, przy pomocy Dermapenów lub rollerów. Urządzenia te są wyposażone w mikroigły. Ich zadaniem jest podrażnienie skóry, aby pobudzić ją do intensywnej pracy i odnowy. To jednak nie wszystkie. Mikronakłucia wykonuje się po to, aby wprowadzić w głąb skóry substancje odżywcze. Są to np. koktajle witaminowe, kwas hialuronowy, osocze bogato płytkowe lub inne preparaty silnie odżywiające skórę. Mezoterapia mikroigłowa, którą wykonuje się np. w Salonie kosmetycznym Casolla w Poznaniu jest zabiegiem odmładzającym, liftingującym i silnie regenerującym skórę. Może być wykonywana na twarzy, udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach.
Kiedy warto zrobić mezoterapię mikroigłową?
Mezoterapię igłową można odbyć właściwie w każdym wieku. Zabieg ten sprawdza się doskonale u młodych kobiet, jak i pań w średnim wieku, które chcą o siebie zadbać. Wskazaniem do jego odbycia jest m.in. odwodniona, szara i zmęczona cera, przebarwienia i blizny potrądzikowe, a także rozszerzone pory. Mezoterapia mikroigłowa to także doskonały sposób na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry oraz z bruzdami. Efektem mezoterapii jest także lifting twarzy oraz poprawa owalu, a więc jeśli szukasz sposobu na te problemy, będzie to strzał w 10! Wskazaniem do odbycia zabiegu na innych partiach ciała jest np. zwiotczała skóra, której brakuje składników odżywczych.
Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej?
Oczywiście dla mezoterapii mikroigłowej, jak dla każdego innego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim nie powinny jej stosować kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu. Co więcej, z mezoterapii mikroigłowej muszą zrezygnować osoby, które chorują na nowotwory lub zakończyły ich leczenie krócej niż 5 lat wcześniej. Przeciwskazaniami to tego zabiegu jest także aktualnie odbywana terapia antybiotykowa, podatność na alergie i stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik różowaty, skłonność do blizn, choroby na podłożu immunologicznym lub cukrzyca.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana