Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kto powinien nosić rajstopy przeciwżylakowe?
Choroby układu krążeniowego i limfatycznego kończyn dolnych dotykają bardzo wiele osób. Wśród wyrobów medycznych powszechnie stosowanych w profilaktyce oraz leczeniu tych dolegliwości dużą pomocą są rajstopy przeciwżylakowe, a także pończochy uciskowe. Dzięki swojej konstrukcji produkty te skutecznie łagodzą uczucie zmęczonych nóg. Sprawdźmy zatem, kto powinien nosić rajstopy przeciwżylakowe oraz czym kierować się podczas ich zakupu?
Kto powinien stosować rajstopy przeciwżylakowe?
Rajstopy przeciwżylakowe zaliczane są do kompresyjnych wyrobów medycznych, a więc skuteczność ich stosowania została potwierdzona badaniami. Produkty te polecane są osobom, które zmagają się z uczuciem ciężkich i zmęczonych nóg, w pracy przez dłuższy czas przyjmują pozycję siedzącą lub stojącą, mają wyraźny obrzęk nóg oraz widoczne pajączki. Ta ostatnia dolegliwość często spotyka kobiety w ciąży, choć stosowanie rajstop przeciwżylakowych zaleca się również mężczyznom.
Wyroby kompresyjne oferowane przez Sklep Medyczny Zdrowie z Bydgoszczy, są doskonałym rozwiązaniem profilaktycznym, minimalizującym powstawanie żylaków. Ich stosowanie zalecane jest również pacjentom po zabiegach i operacjach obejmujących układ żylny oraz limfatyczny kończyn dolnych. Prócz rajstop można też stosować podkolanówki, a także pończochy uciskowe. Wszystkie z wymienionych produktów dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów oraz klasach kompresji. Tak więc każda osoba może dobrać rozwiązanie odpowiednie do jej potrzeb medycznych, a także oczekiwań estetycznych.
Jak właściwie dobrać rajstopy przeciwżylakowe?
Efektywność wyrobów kompresyjnych zależy przede wszystkim od ich właściwego dobrania. Najważniejszym kryterium, które decyduje o skuteczności rajstop, podkolanówek i pończoch przeciwżylakowych jest klasa kompresji, czyli siła ucisku wywierana na nogę. Do wyboru są aż cztery opcje, z których każda ma swoje zastosowanie. Dlatego przy doborze medycznych wyrobów uciskowych trzeba zwracać uwagę na ten parametr.
Najsłabszą klasą kompresji charakteryzują się rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe I stopnia. Są one polecane dla osób wykonujących pracę stojącą lub siedzącą. Nieco silniejszy nacisk wywierają produkty II stopnia. Te sprawdzą się w przypadku drobnych pajączków, a także łagodnych żylaków ciążowych. Znacznie większy ucisk oferują wyroby III stopnia. Zaleca się je w przypadku choroby żylnej, wyraźnych żylaków związanych z ciążą, a także w stanach po operacji żylaków. Najmocniejszym uciskiem odznaczają się wyroby IV stopnia, które są stosowane w przypadku dużych żylaków i obrzęków limfatycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana