Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega zabieg plastyki powiek?
Wraz z upływem czasu różne czynniki mogą mieć wpływ na powstawanie nieestetycznych zmian w okolicach oczu takich jak worki, czy zwiotczenie i nadmiar skóry. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabieg plastyki powiek, który pozwala na poprawę wyglądu i przywrócenie świeżego, młodzieńczego spojrzenia. Plastyka powiek, zwana również blefaroplastyką, to jedna z najczęściej wykonywanych operacji z zakresu medycyny estetycznej na świecie. Jak przebiega?
Jak przygotować się do blefaroplastyki?
Plastyka powiek jest procedurą bezpieczną, ale istnieje kilka przeciwwskazań, które należy skonsultować z lekarzem przed przystąpieniem do operacji. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Należy zaprzestać przyjmowania leków wpływających na krzepliwość krwi. Niska krzepliwość krwi może wydłużyć czas trwania zabiegu oraz okres rekonwalescencji. Przed planowaną plastyką powiek zaleca się również podjęcie dodatkowych działań takich jak:
ograniczenie ekspozycji twarzy na promieniowanie słoneczne (również solarium) przez dwa tygodnie przed zabiegiem,
zaniechanie stosowania makijażu w dniu zabiegu, zwłaszcza tuszu do rzęs i podkładu,
rezygnacja z palenia papierosów przez dwa tygodnie przed operacją oraz przez dwa dni po zabiegu,
całkowita abstynencja alkoholowa na 24 godziny przed zabiegiem.
Przebieg zabiegu plastyki powiek krok po kroku
Zabieg plastyki powiek przeprowadzany w Klinice Chirurgii Plastycznej KnackClinic we Wrocławiu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa około godziny. Chirurg precyzyjnie usuwa nadmiar skóry, mięśnia okrężnego oka i ewentualnie tłuszczu oczodołowego, jeśli jest to konieczne. Zakres operacji plastyki powiek dostosowany jest do indywidualnych cech anatomicznych pacjenta, co może obejmować podniesienie kąta bocznego oka lub skrócenie mięśnia dźwigacza powiek górnych. Nacięcie wykonywane jest wzdłuż naturalnego fałdu powiek, równolegle do brzegu, co pozwala na praktycznie niewidoczną bliznę pooperacyjną. Bezpośrednio po zabiegu plastyki powiek może pojawić się obrzęk i siniaki obejmujące okoliczne tkanki, co jest naturalnym efektem. W celu złagodzenia tych objawów zaleca się stosowanie zimnych okładów oraz maści z antybiotykiem. Pacjenci zazwyczaj są w stanie powrócić do codziennych czynności już po kilku godzinach po zabiegu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana