Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Na czym polegają badania wysiłkowe?
Podejrzewasz u siebie problemy z układem krążenia? Jest szansa, że w takim wypadku lekarz zaleci Ci wykonanie badań wysiłkowych. Stosuje je się w celu diagnostyki wydolności fizycznej organizmu. Zastanawiasz się, na czym one właściwie polegają i jak się do nich przygotować? W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat próby wysiłkowej i dowiesz się, w jakich sytuacjach się ją wykonuje.
Czym są badania wysiłkowe?
Badania wysiłkowe mają na celu zbadać wydolność Twojego organizmu. Badania takie zwane również EKG wysiłkowym obejmują analizę pracy serca podczas wysiłku fizycznego.
Ćwiczenia pacjent najczęściej wykonuje na bieżni albo rowerze stacjonarnym. Wraz z czasem intensywność urządzenia stopniowo się zwiększa. Łącznie badanie takie trwa od kilku do kilkunastu minut i kończy się w momencie, kiedy osoba ćwicząca osiągnie limit tętna.
Przed przystąpieniem do badania lekarz przymocuje do Twojego ciała specjalne elektrody, które będą w stanie zarejestrować niezbędne wyniki. To na ich podstawie wystawia się ostateczną ocenę wydolności serca. Dzięki specjalistycznej aparaturze sprzedawanej przez firmę Byt-Med masz pewność, że uzyskane wyniki będą bardzo dokładne.
Martwisz się, że badanie będzie dla Ciebie za trudne, albo coś pójdzie nie tak? Badania odbywają się pod nadzorem lekarza i wykwalifikowanego personelu średniego. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów badanie zostanie natychmiast przerwane.
Dlaczego i kiedy wykonuje się próby wysiłkowe?
Próba wysiłkowa to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Tak naprawdę jedyne, co musisz zrobić, to ubrać się w wygodną, sportową odzież. Dzięki temu bez problemu wykonasz każde zadanie, a aktywność fizyczna nie będzie sprawiała Ci dyskomfortu. Zaleca się także, aby kilka godzin przed wizytą unikać spożywania obfitych posiłków oraz palenia papierosów.
W jakich sytuacjach dokonuje się takich testów? Dzięki badaniom EKG lekarz jest w stanie szybko i skutecznie zdiagnozować ewentualne problemy związane z pracą serca. Dlatego najczęściej wykonywane są one przez osoby z dolegliwościami układu krążenia oraz po zawale serca. Na testy takie często wysyła się pacjentów z bólami w klatce piersiowej oraz kołataniem serca.
Badania te są równie powszechne wśród wielu sportowców i innych osób pracujących w trudnych warunkach. W skrócie zalecane są dla osób wykonujących czynności wymagające dużego wysiłku i obciążenia organizmu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana