Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Problem wrastającego paznokcia. Jak skutecznie się go pozbyć?
Stopy narażone są na wiele chorób i dolegliwości. Najczęściej występujące przypadłości to grzybica, odciski, modzele albo wrastające paznokcie. Te ostatnie są niezwykle nieprzyjemne, a nieleczone mogą doprowadzić do poważnych komplikacji. Dlatego, jeśli zauważy się taki stan rzeczy, konieczne należy udać się do podologa. Dokona on zabiegu, który powstrzyma postępowanie dolegliwości.
Czym jest wrastający paznokieć?
Wrastający paznokieć objawia się przecinaniem jego boczną krawędzi skóry. Powoduje to ból oraz dyskomfort podczas chodzenia. Najczęściej dolegliwość dotyczy największego palucha. Nieleczona przypadłość sprzyja powstaniu stanu zapalnego, czego konsekwencją może być ziarnina, czyli tzw. "dzikie mięso".
Przeczytaj również: Jak zrekonstruować złamany paznokieć u stopy?
Przyczyną wrastania paznokcia jest najczęściej zła pielęgnacja. Niewłaściwe skracanie paznokci są bardzo często powodem tej dolegliwości. Innymi powodami są grzybica, deformacje stóp, halluksy, wady postawy lub płaskostopie.
Przeczytaj również: Problem wrastającego paznokcia - jak sobie z nim radzić?
Jak leczyć wrastający paznokieć?
Istnieją różne "domowe" metody leczenia wrastającego paznokcia. Pierwszy z nich, bardzo rzadko skuteczny to korzystanie z gotowych rozwiązań farmakologicznych. Należą do nich maść antybiotykowa, która jest dostępna bez recepty, stosowanie olejków eterycznych, okłady odkażające albo z lodu, kąpiele z solami lub moczenie stóp w wodzie z mydłem.
Jednak zdecydowanie bardziej zaleca się wizytę u podologa. Specjalista przeprowadzi zabieg, który powstrzyma rozwój dolegliwości. Można go przeprowadzić między innymi w salonie Podologia Gozdowska. Poza tym podczas wizyty w gabinecie pracownik przeprowadzi podstawową opiekę podologiczną, która polega przede wszystkim na dokładnym wywiadzie, który pozwoli poznać przyczyny wrastania paznokcia i dobrać odpowiednią terapię.
Jak dbać o paznokcie, aby dolegliwość nie powróciła?
Żeby nie dopuścić do powrotu dolegliwości, należy przede wszystkim zadbać o prawidłową higienę stóp. Przede wszystkim warto obcinać paznokcie zgodnie z ich kształtem. Poza tym nie można ich przycinać za blisko skóry. Zaleca się również, aby końcówki piłować za pomocą papierowego pilniczka.
Należy także zadbać o obuwie. Podolodzy rekomendują używanie wygodnych butów. Z tego względu panie nie powinny nadużywać noszenia szpilek. Dodatkowo rekomenduje się używanie skarpet z naturalnych materiałów oraz wkładek do obuwia. Podologia Gozdowska współpracuje z fizjoterapeutą, który pomoże w doborze indywidualnych wkładek ortopedycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana