Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Przeciwwskazania do badania i terapii biorezonansem
Biorezonans jest metodą leczniczą, zaliczaną w Polsce do medycyny alternatywnej. Do skuteczności techniki przekonuje się coraz większa liczba lekarzy. Diagnostyka biorezonansowa pozwala wychwycić różne choroby i obciążenia (np. bakteryjne, wirusowe), pasożyty. W jej ramach można także przeprowadzać terapie odchudzające. Nie każdy może się jednak poddać biorezonansowi. Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do takiej terapii?
Czym jest biorezonans?
Biorezonansem określamy rozbudowany obszar metodologii, powiązany z diagnostyką różnych chorób. Owa metoda lecznicza opiera się na określonej wiedzy. Według specjalistów medycyny alternatywnej wszystkie narządy, układy, tkanki i komórki emitują prąd o małym napięciu i komunikują się ze sobą na poziomie tkankowym. Poszczególne komórki dysponują zatem falami i drganiami, których częstotliwość można wychwycić.
Przeczytaj również: Po czym można poznać, że ma się pasożyty?
Specjaliści, zajmujący się biorezonansem, mogą dokładnie ustalić, jakie pole elektromagnetyczne emituje dany narząd – typowe dla zdrowego czy raczej chorego organu. Dysponują oni rozległą wiedzą na temat stadiów rozwoju i typów drgań (np. charakterystycznych dla danego pasożyta), dzięki czemu można dokonać szczegółowej diagnostyki.
Terapie biorezonansowe opierają się zazwyczaj na biorezonansie aktywnym i pasywnym.
Czym charakteryzuje się biorezonans pasywny i aktywny?
Biorezonans aktywny (metoda częstotliwościowo-rezonansowa) nie wykorzystuje farmakologii. Pomaga w diagnostyce i leczeniu chorób o przebiegu ostrym i przewlekłym. Specjaliści medycyny alternatywnej wykorzystują tutaj takie drgania, które doprowadzą do śmierci chorobotwórczego patogenu. Metoda aktywna sprawdza się szczególnie w walce z wirusami, bakteriami.
Biorezonans pasywny wykorzystuje tylko naturalne drgania u pacjenta. Stymuluje organizm do prawidłowej pracy, co wzmacnia mechanizmy ochronne i reguluje funkcjonowanie poszczególnych narządów. Metoda ta jest bardzo łagodna – idealna dla dzieci i osób starszych.
Zarówno biorezonansem aktywnym, jak i pasywnym zajmuje się Gabinet Biorezonansu VITALMEDIC, zlokalizowany w centrum Łodzi.
Przeciwwskazania do biorezonansu
Biorezonans, jako metoda lecznicza, nie sprawdzi się u każdego. Nie powinny poddawać mu się osoby ze zdiagnozowaną epilepsą, a także rozrusznikiem serca, generatorem częstotliwości przy chorobie Parkinsona. Ta technika medycyny niekonwencjonalnej nie jest wskazana dla ciężarnych kobiet (szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży), osób ze świeżym przeszczepem skóry (mogą udać się na terapię dopiero po pół roku od przeszczepu) lub narządów (po 3 latach od przeszczepu).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana