Skorzystałeś z usług przychodni lub specjalisty? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Świerk i sosna jako składniki olejków eterycznych
Kojący, świeży zapach sprawia, że tak chętnie wybieramy się na spacery po iglastych lasach, a zimą z przyjemnością przynosimy gałązki lub drzewka do domu. Jeśli chcemy cieszyć się tym zapachem przez cały czas, możemy skorzystać z dobrodziejstw olejków eterycznych, których głównym składnikiem może być właśnie świerk i sosna. Przyjrzyjmy się bliżej właściwościom i zastosowaniu tych olejków.
Charakterystyka olejków eterycznych ze świerku i sosny
Choć wymienione olejki różnią się od siebie zapachem oraz właściwościami, obydwa mają jasnożółty kolor i powstają w podobny sposób – poprzez destylację parą wodną igieł, pędów, szyszek i pąków. Dzięki temu do olejku przenikają wszystkie wartościowe składniki, które znajdują się w roślinie: witaminy, makro i mikroelementy, flawonoidy i garbniki.
Olejek eteryczny świerkowy ma bardzo silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne tonizujące i rozgrzewające. Ułatwia wykrztuszanie, łagodzi zmiany chorobowe, wzmacnia układ odpornościowy, a tym samym chroni przed chorobami, działa żółciopędnie, poprawia procesy trawienne, pobudza krążenie i uspokaja umysł. Natomiast olejek sosnowy dodatkowo wspomaga leczenie infekcji pęcherza i kamicy nerkowej, jest również pomocny przy dolegliwościach związanych z menopauzą. Podobnie jak olejek świerkowy jest zalecany w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego.
Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych i zapachowych
Zarówno olejek świerkowy, jak i sosnowy można stosować w podobny sposób: głównie do kąpieli oraz inhalacji. W przypadku kąpieli, do wanny wypełnionej wodą wlewamy ok. 10 kropel olejku eterycznego. Aby olejek miał szansę zadziałać na nasze drogi oddechowe, mięśnie i umysł, powinniśmy spędzić w wannie 20-30 minut. Do inhalacji stosujemy zaledwie kilka kropel olejku – najlepiej rozpocząć od trzech kropli, a w razie potrzeb zwiększyć ich liczbę.
Pamiętajmy również, że czym innym jest olejek eteryczny, a czym innym zapachowy. Choć obydwa znajdziemy w ofercie hurtowni olejków eterycznych i zapachowych Naturalne Aromaty 2, tylko olejki eteryczne są w 100% naturalne. Olejki zapachowe mogą zawierać naturalne składniki, jednak często są to tylko ich syntetyczne odpowiedniki. Nie znaczy to, że są gorsze – olejki zapachowe doskonale nadają się do aromatyzowania pomieszczeń poprzez kominki, odświeżacze powietrza, dyfuzory lub świece, nie służą jedynie celom terapeutycznym oraz leczniczym. Dlatego, jeśli chcemy skorzystać z wyjątkowych właściwości świerku lub sosny, wybierzmy olejki eteryczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana